Reklama

środa, 25 czerwca 2014

DRUTEX wprowadza nowe, inteligentne szyby

Firma DRUTEX, wprowadziła do oferty okien energooszczędnych IGLO inteligentne pakiety szybowe SGG PLANITHERM® XN marki SAINT-GOBAIN.

Nowe szkło niskoemisyjne, które łączy wysoką termoizolacyjność ze znakomitą przepuszczalnością światła (nawet do 82 procent), gwarantuje wysoką ochronę cieplną i optymalne doświetlenie.

Energooszczędność i maksimum światła
Okna IGLO wyposażono w szkło SGG PLANITHERM® XN pozwalają redukować koszty związane z doświetlaniem pomieszczeń oraz ich ogrzewaniem. Wykorzystanie nowoczesnego szkła pozwala na uzyskanie współczynnika przenikania ciepła dla całej szyby Ug=0,5 W/m2K, dlatego może być ono stosowane w oknach energooszczędnych i pasywnych. Takie oszklenie posiada jednocześnie znakomity współczynnik przepuszczania energii cieplnej na poziomie 65 procent. W okresie zimowym szyba delikatnie dogrzewa pomieszczenie, co pozwala zmniejszyć koszty konwencjonalnego ogrzewania.

Zazwyczaj okna energooszczędne z wielokomorowymi, grubymi pakietami szybowymi, ograniczają dopływ światła do pomieszczeń, co jest szczególnie odczuwalne w sezonie jesienno-zimowym. W przypadku szkła SGG PLANITHERM® XN uzyskuje się maksymalne doświetlenie pomieszczeń. Szkło posiada najwyższy w swojej klasie współczynnik transmisji światła, wynoszący 82 procent dla pakietów dwuszybowych i 74 procent dla pakietów trzyszybowych. Co ważne, nowoczesne szkło zapewnia wierne oddawanie barw i kształtów, dzięki czemu uzyskuje się niezakłócony widok na zewnątrz.

Innowacyjne rozwiązania energooszczędne w jednym produkcie
Firma DRUTEX oferuje energooszczędne okna IGLO Energy wykonane z profili GL System klasy A, wyłącznie z materiału pierwotnego, nie pochodzącego z recyklingu, co zapewnia lepszą stabilność, jakość i estetykę.

Okna IGLO Energy dzięki nowoczesnym technologiom jest pierwszym oknem na świecie z systemem uszczelnienia ze spienionego EPDM, dzięki czemu uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,6 W/(m2K)*. Jest to wynik o 100 procent lepszy niż wymagają tego normy rynkowe.

DRUTEX oferuje także możliwość zastosowania w szybach zespolonych zestawienia SGG PLANITHERM® XN ze szkłem o innych funkcjach, np. samoczyszczącym, akustycznym, bezpiecznym.

- Celem Saint-Gobain jest opracowywanie innowacyjnych rozwiązań, które znajdą swoje praktyczne zastosowanie i zaoferują Klientom jeszcze większą satysfakcję z użytkowania naszych innowacyjnych produktów. Wyrazem tego podejścia było stworzenie naszego nowego szkła SGG PLANITHERM® XN oferującego świetne właściwości w zakresie oszczędzania energii i dostępu światła. Zalety tego innowacyjnego produktu mogą być jednak odzwierciedlone tylko w połączeniu z wysokiej jakości stolarką okienną. Dlatego cieszę się, że firma DRUTEX, lider na europejskim rynku stolarki, zdecydowała się wykorzystać nowoczesne pakiety szybowe SGG PLANITHERM® XN do swoich produktów. Z pewnością kombinacja atutów inteligentnego szkła z wysokiej jakości produktami DRUTEX pozwoli Klientom czerpać maksymalne korzyści z produktów w postaci oszczędności energii i dużej ilości światła – powiedział Rafał Jurczyk, dyrektor handlowy SaintGobain Glass.

- Innowacyjność to podstawa naszej strategii tworzenia produktów. Dziś Klienci oczekują produktów z najwyższej półki, w pełni dopasowanych do ich oczekiwań, będących wyrazem nowoczesnego wzornictwa i świetnych parametrów w zakresie energooszczędności czy bezpieczeństwa. Dlatego DRUTEX regularnie wprowadza kolejne unowocześnienia w zakresie istniejących produktów lub opracowuje nowe rozwiązania na miarę potrzeb Klientów. Stąd też decyzja o wprowadzeniu do naszej oferty nowoczesnego szkła SGG PLANITHERM® XN. Jest to produkt, który dziś oferuje najlepsze rezultaty w zakresie przepuszczalności światła, przy jednoczesnym zachowaniu świetnych parametrów w zakresie termoizolacyjności. Wierzę, że nasze okna wyposażone w nowe szkło znajdą jeszcze większe uznanie Klientów na całym świecie. – dodał Bogdan Gierszewski, dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

Szkło SGG PLANITHERM® XN dostępne jest w ofercie DRUTEX od czerwca 2014r.

*dla okna o wymiarach 1230mm x 1480mm (szyba Ug=0,3 W/(m2K) z ramką Swisspacer, wzmocnienie z włókna szklanego).

Źródło: DRUTEX
Foto: DRUTEX