Reklama

środa, 16 lipca 2014

DAKO wyróżnionym eksporterem do Francji

Dako - Eksport okien do Francji
Fabryka Okien DAKO, jako jedyna firma z branży stolarki otworowej, została laureatem konkursu na Najlepszego Eksportera do Francji. Celem plebiscytu jest wyróżnienie liderów polskiego eksportu oraz zwrócenie uwagi francuskich przedsiębiorców na polską ofertę eksportową. Najważniejsze kryteria decydujące o przyznaniu wyróżnienia to poziom sprzedaży do Francji oraz dynamika eksportu.


- Francja jest jednym z najważniejszych rynków eksportowych DAKO, a warto wiedzieć, że nasza sprzedaż zagraniczna obejmuje ponad 20 krajów świata, począwszy od Europy Zachodniej i Północnej, poprzez kraje basenu Morza Śródziemnego i Bliski Wschód, aż po Meksyk i Japonię – tłumaczy Joanna Ogorzałek, dyrektor Działu Eksportu Fabryki Okien DAKO, dodając że eksport firmy obejmuje ponad 50 procent całkowitej produkcji firmy.

- W działaniach na rynkach zagranicznych największym wyzwaniem jest dopasowanie się do ich indywidualnej specyfiki – podkreśla Joanna Ogorzałek.
Oczekiwania wobec okien i drzwi w różnych krajach są odmienne, co wynika nie tylko z czynników klimatycznych ale też z charakteru lokalnej architektury oraz przyzwyczajeń mieszkańców danego regionu – dodaje.

Gala wręczenia nagród z udziałem przedstawicieli francuskich firm odbyła się 24 czerwca b.r. w Ambasadzie RP w Paryżu. Podczas uroczystości Ambasador RP we Francji Tomasz Orłowski podkreślał istotne osiągnięcia polskich przedsiębiorstw na rynku francuskim oraz pogratulował przedstawicielom nagrodzonych firm, wręczając pamiątkowe statuetki.

W konkursie, zorganizowanym przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Paryżu, wyróżniono łącznie siedem firm.

Źródło: DAKO
Foto: DAKO