Reklama

środa, 10 września 2014

Wnętrza z nutą kobiecości

Drzwi wewnętrzne Pol Skone Sempre Verse
Aranżacje pomieszczeń w kobiecym stylu cechują się subtelnością oraz zmysłowością. Delikatne kolory, meble o stonowanym wzornictwie oraz efektowne dodatki tworzą nastrojową, przytulną przestrzeń. Drzwi wewnętrzne MODERN DUO, SEMPRE VERSE i ASTRO firmy POL-SKONE to modele, które zaakcentują urok tej klimatycznej stylizacji.

Kreacja kobiecej przestrzeni bazuje na właściwym połączeniu kolorystyki oraz form. Dominującą barwą jest biel nadająca wnętrzu lekkości i świeżości. Dopełniają ją fiolety oraz róże, których odcień zależy od charakteru wnętrza. Mogą to być zarówno tonacje delikatnych pasteli, jak i akcenty nasyconych barw. Meble zgodnie z obowiązującymi trendami są proste, pozbawione zbędnych dekoracji. W podobnym stylu utrzymane powinny być drzwi wewnętrzne. Skrzydło może być gładkie lub o dyskretnym geometrycznym wzorze, który ożywi minimalistyczną kompozycję, podkreślając jej nowoczesny styl.

Delikatny powiew piękna
Kobiece wnętrza mogą przybierać różne formy, jednak istotne jest, by były one zgodne z osobowością ich mieszkanki. Kobietom o spokojnym usposobieniu przypadnie do gustu wystrój bazujący na pastelowej palecie barw. Ciekawą kompozycję można uzyskać przez połączenie pudrowego różu z szarością, bielą oraz brązem naturalnego drewna. W takiej stylizacji dobrze będą prezentowały się drzwi SEMPRE VERSE. Ich nowoczesne wzornictwo opiera się na geometrycznych kształtach, które efektownie współgrają z prostymi bryłami mebli. Powierzchnia skrzydła wykończona drewnem nadaje stylizacji wyrafinowanego wyglądu, a jej barwa wraz z ciepłymi odcieniami wnętrza stworzy przytulny klimat. Aby kompozycja była lekka, można rozważyć zastosowanie przeszklonej stolarki drzwiowej. W obu kolekcjach dostępne są modele o różnych rozmiarach i wzorach szkleń. Na uwagę zasługują warianty, w których szkło stanowi niemal całą powierzchnię skrzydła. W linii SEMPRE VERSE są dostępne szkła mleczne oraz z dekorem, natomiast w stolarce ASTRO LUX zastosowano gładkie szkło matowe, na którego powierzchni znajdują się ozdobne poziome pasy przechodzące w ryflowania na fornirowanych krawędziach drzwi.

Wnętrze z pazurem
Dla kobiet z ognistym temperamentem będzie odpowiednia stylizacja z wykorzystaniem mocnego akcentu kolorystycznego. Nasycona barwa fioletu lub fuksji zestawiona z kontrastową bielą tworzy energetyczne połączenie. Dla urozmaicenia monochromatycznej kompozycji można wprowadzić dodatkową barwę, np. szarość, która ładnie sprawdza się w takich połączeniach. W odważnym, nowoczesnym wnętrzu nie może zabraknąć błysku. Bardzo często stosuje się elementy ze szkła transparentnego lub barwionego, błyszczącą glazurę lub chromowane ozdoby. Wybierając takie rozwiązanie, należy zdecydować się tylko na kilka z dostępnych możliwości, aby nie wprowadzić do pomieszczenia chaosu. Akcent koloru powinien być wyraźny i pojawiać się w kilku miejscach, a jednocześnie zachować wyważone proporcje z dominującą bielą. W takich stylizacjach najkorzystniej prezentuje się stolarka drzwiowa o gładkiej, malowanej powierzchni. Kolekcje drzwi ASTRO oraz MODERN DUO są lakierowane w kolorach palety RAL oraz NCS. Kolor skrzydła powinien być zgodny z kolorystyką całej stylizacji. Z powodzeniem można zastosować białe drzwi, zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji niewielkie pomieszczenie. Jeżeli nie ogranicza nas wielkość przestrzeni, można rozważyć stolarkę w roli głównego akcentu kolorystycznego. Może to być całe skrzydło pokryte wybraną barwą lub tylko jego część, jeśli zdecydujemy się na wersję przeszkloną. W obu przypadkach osiągniemy ciekawy i modny efekt. Wariant ze szkleniem jest polecany szczególnie tym, którzy obawiają się, że odważny kolor stolarki spowoduje, że wnętrze stanie się zbyt przytłaczające.

Drzwi PolSkone Astro

Orientacyjne ceny:
Drzwi ASTRO LUX, cena skrzydła: od 869 zł netto
Drzwi SEMPRE VERSE, cena skrzydła: od 486 zł netto
Drzwi MODERN DUO, cena skrzydła: od 867 zł netto

Źródło: POL-SKONE
Foto: POL-SKONE