Reklama

czwartek, 20 listopada 2014

Wiercenie pod kontrolą – młotowiertarka elektropneumatyczna Kress 700 PSE Press Control

Młotowiertarka elektropneumatyczna Kress 700 PSE Press Control
Wiercenie udarowe z wykorzystaniem młotowiertarki elektropneumatycznej wymaga właściwego prowadzenia urządzenia w osi odwiertu. Podczas takich prac nie należy zbyt mocno „pchać” narzędzia, ponieważ bez względu na jego moc i konstrukcję, tłumi się działanie udaru. System Press Control w młotowiertarce pneumatycznej Kress 700PSE zapobiega takim przeciążeniom maszyny i pozwala osiągnąć dobre rezultaty wiercenia.

Zielone światło dla precyzyjnego wiercenia
Elektropneumatyczną młotowiertarkę Kress 700PSE wyposażono w technologie Press Control, która mierzy siłę nacisku wywieraną na wiertło w czasie pracy. W górnej części korpusu umieszczono dwie kontrolki (zielona oznacza prawidłowe funkcjonowanie narzędzia, czerwona dioda informuje natomiast o zbyt silnym obciążeniu i konieczności redukcji siły docisku). Press Control włącza się samoczynnie w trybie wiercenia udarowego. Podczas podkuwania i wiercenia system jest nieaktywny. Innowacyjne rozwiązanie pozwala wykorzystać maksimum wydajności narzędzia bez jego przemęczenia i eliminuje ryzyko zatarcia.

Model Kress 700PSE Press Control posiada także elektroniczne sterowanie prędkością obrotową w początkowej fazie wiercenia oraz sprzęgło przeciążeniowe. Elektronarzędzie pozwala na zatrzymanie obrotów dla lekkiego dłutowania i wyłączenie udaru w czasie standardowego wiercenia. System udarowy młotowiertarki 700PSE Press Control generuje 5200 udarów na minutę. Po wyłączeniu udaru narzędzie dobrze radzi sobie z wierceniem w drewnie, a także w stali przy użyciu adaptera do wierteł cylindrycznych (opcja). Młotowiertarkę Kress 700PSE Press Control wyposażono w uchwyt SDS-Plus. Przydatnym dodatkiem jest także ogranicznik głębokości wiercenia. Młotowiertarka dostarczana jest w walizce ułatwiającej przewożenie i przechowywanie.

Firma Kress od blisko 100 lat oferuje elektronarzędzia, które sprawdzają się w pracy wykwalifikowanych fachowców. Wyłącznym dystrybutorem tej marki w Polsce jest firma LŁ (dawniej: Lange Łukaszuk).

Źródło: Kress
Foto: Kress