Reklama

wtorek, 4 listopada 2014

Wzmocnienia termiczne SteelPUR®

Wzmocnienia SteelPur
Nowoczesne, opatentowane przez MS więcej niż OKNA wzmocnienia termiczne SteelPUR® zapewniają poprawę parametrów termicznych stolarki okiennej. Ich specjalna konstrukcja sprawia, że są one cieplejsze od tradycyjnych, stalowych odpowiedników. Przewyższają je także sztywnością i wytrzymałością.

Wzmocnienia termiczne SteelPUR® to profile usztywniające wykonane z kompozytu szklanego, kształtowników stalowych oraz piany poliuretanowej. Kształtowniki ze stali pełnią te same funkcje, co standardowe wzmocnienia w oknach z PVC. Usztywniają profile skrzydeł, ram i słupków oraz pozwalają na zamocowanie okuć (zawiasy, zaczepy obwodowe).

Zadaniem rozpórki wykonanej z kompozytu poliestrowo-szklanego jest zwiększenie sztywności poprzecznej przekroju bez przewodzenia przy tym ciepła. Wypełnienie z piany poliuretanowej izoluje oraz stabilizuje konstrukcję wzmocnienia.

Wzmocnienia termiczne SteelPUR® wykorzystywane są w profilach okiennych, montowane są również w słupkach stałych okien wieloskrzydłowych, w przylgach słupków ruchomych oraz w słupkach statycznych przy dużych konstrukcjach okiennych, gdzie wymagana jest zwiększona statyka. Zastosowanie wzmocnień SteelPUR® w słupkach stałych i ruchomych sprawia, że okna wieloskrzydłowe są pasywne.

Źródło: M&S
Foto: M&S