Reklama

wtorek, 20 stycznia 2015

Ryszard Florek z FAKRO odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej

9 stycznia b.r. siedzibę FAKRO odwiedzili Dyrektorzy Szkół Budowlanych z całej Polski. Do Nowego Sącza przyjechało 55 przedstawicieli z 35 szkół. Podczas trzydniowej wizyty goście mieli okazję zwiedzić zakład produkcyjny, Dział Badań i Rozwoju, obejrzeć prezentację produktów marki FAKRO. Inspiracją do rozmów na temat rozwoju gospodarczego Polski była prezentacja przedstawiciela Fundacji Pomyśl o Przyszłości „Wspólnie budujmy naszą zamożność”.

Dyrektorzy Szkół Budowlanych przygotowali dla Prezesa i właściciela firmy FAKRO niespodziankę. Podczas spotkania, wręczono Ryszardowi Florkowi Medal Komisji Edukacji Narodowej, odznaczenie nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Medal wrnęczono na wniosek Dyrekcji Zespołu Szkół Budowlanych z Olsztyna. Najwyższe odznaczenie resortowe przyznane przez Minister Edukacji Narodowej, Joannę Kluzik-Rostkowską, wręczyła Grażyna Przasnyska, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. To dla Prezesa FAKRO oraz całej firmy wyjątkowe wyróżnienie i podziękowanie za piętnastoletnią współpracę firmy ze szkołami i uczelniami.

Jako przedsiębiorstwo związane z branżą budowlaną doskonale wiemy, jak ważne jest profesjonalne przygotowanie młodych ludzi, którzy dzięki gruntownej edukacji w przyszłości mogą być doskonałymi fachowcami. Właśnie dlatego tak chętnie angażujemy się we współpracę ze szkołami budowlanymi. – wyjaśnia Paweł Kołbon, Kierownik Działu Szkoleń Produktowych.

Firma FAKRO corocznie organizuje serię szkoleń dla uczniów i nauczycieli z całej Polski. Program organizowanych przez FAKRO zajęć obejmuje poznanie cyklu produkcyjnego okien dachowych, pokazy montażu okien i ćwiczenia praktyczne. W ramach tego przedsięwzięcia FAKRO odwiedziło już kilka tysięcy uczniów. Praktyczne zajęcia ułatwiają młodym ludziom wejście na rynek pracy, pomagają stać się atrakcyjnymi kandydatami dla firm wykonawczych w sektorze budowlanym.

Nagrodzony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Ryszard Florek jest współzałożycielem i Prezesem FAKRO. W trosce o polską wspólnotę ekonomiczną powołał Fundację Pomyśl o Przyszłości, która propaguje wiedzę na temat gospodarki i mechanizmów wolnorynkowych.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO