Reklama

piątek, 7 sierpnia 2015

ALUPROF Ambasadorem Budownictwa Pasywnego na 2015 rok

ALUPROF został zarekomendowany przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego jako Ambsador Budownictwa Pasywnego na 2015 rok w segmencie stolarki fasad i rolet.

Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego przyznaje wybranym przedsiębiorstwom tytuł Ambasadora Budownictwa Pasywnego w uznaniu dla ich zasług na rzecz rozwoju wysokiej jakości rozwiązań dla budownictwa pasywnego.

W tym roku tytułem tym została uhonorowana spółka ALUPROF, która w swojej ofercie posiada wiele energooszczędnych rozwiązań.

Ambasadorzy Budownictwa Pasywnego to grupa innowacyjnych firm z różnych sektorów branży budowlanej, które wzbogacają polski rynek przez produkcję komponentów i systemów budowlanych zalecanych do stosowania w budynkach pasywnych oraz świadczą usługi projektowania i budowy takich obiektów w oparciu o kryteria budownictwa pasywnego według najwyższych standardów opracowanych przez Passivhaus Institut Darmstadt - wyjaśnia Łukasz Krzysztoń, Dyrektor ds. Marketingu Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Guntera Schlagowskiego NON PROFIT Sp. z o.o.

Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego to jedyna jednostka w Polsce akredytowana przez Passivhaus Institut Darmstadt do przeprowadzania certyfikacji budynków pasywnych oraz prowadzenia szkoleń CEPH. Jednym z podstawowych celów placówki jest popularyzacja wiedzy dotyczącej technologii pasywnej. Istotnym elementem działalności PIBP jest ponadto promocja firm, które prowadzą działalność w oparciu o nowoczesne, energooszczędne technologie budowlane. Dzięki temu przyczyniają się do podnoszenia jakości życia Polaków, zapewnienia niezależności energetycznej kraju czy ochrony środowiska naturalnego.

Źródło: ALUPROF
Foto: ALUPROF