Reklama

środa, 30 września 2015

AIB wyróżnione przez Ministra Gospodarki

Dnia 28 września 2015r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się obchody Dnia Przedsiębiorcy, zorganizowane przez Ministerstwo Gospodarki. Podczas wydarzenia, specjalne wyróżnienie – Statuetkę Marki Polskiej Gospodarki – odebrała firma AIB, producent rozwiązań izolacyjnych.

Z okazji Dnia Przedsiębiorcy na Stadionie Narodowym spotkali się przedstawiciele firm, reprezentanci Ministerstwa Gospodarki oraz innych instytucji wspierających polski eksport. W ramach spotkania, odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu systemowego: „Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych”. Nie mogło na niej zabraknąć przedstawicieli branży stolarki budowlanej. W uznaniu zasług w budowaniu wizerunku polskiej gospodarki, przedsiębiorstwa z tego sektora zostały wyróżnione specjalnymi nagrodami. Wręczył je Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki.

W imieniu AIB, z rąk ministra Statuetkę Marki Polskiej Gospodarki odebrał Maciej Ślączka, Prezes Firmy.

Aktywnie zaangażowaliśmy się w realizację Branżowego Programu Promocji POLSKIE OKNA I DRZWI, w ramach którego rodzime rozwiązania promowane były na rynkach zagranicznych. Dzięki temu, budujemy markę polskiej stolarki budowlanej i całej krajowej gospodarki – mówi Maciej Ślączka.

W ramach realizowanego w latach 2013-2015 Branżowego Programu Promocji POLSKIE OKNA I DRZWI, rozwiązania polskich producentów stolarki budowlanej były promowane na wybranych, ważnych dla branży rynkach zagranicznych. Działania BPP objęły m.in. uczestnictwo w największych imprezach targowych, promocję w katalogach eksportowych i zagranicznych mediach branżowych, wizyty studyjne dziennikarzy zza granicy w rodzimych zakładach produkcyjnych oraz ścisłą współpracę z polskimi placówkami dyplomatycznymi na świecie. Obecnie trwają prace nad ostatecznym kształtem działań promocyjnych w nowej perspektywie finansowej.

Źródło: AIB
Foto: AIB