Reklama

czwartek, 29 października 2015

Zwycięstwo DRUTEX w konkursie Rzeczpospolitej

Firma DRUTEX zdobyła I miejsce w plebiscycie dziennika „Rzeczpospolita” wyróżniającym najlepszych eksporterów. Spółka, głosami blisko 500 przedsiębiorców, wygrała w kategorii najbardziej dynamiczne wejście na rynek zagraniczny oraz uzyskała nagrodę w kategorii lidera eksportu.

Wyboru dokonywano w trzech kategoriach: lider eksportu, najbardziej dynamiczne wejście na zagraniczny rynek oraz najbardziej innowacyjny eksporter. Wybrani przedsiębiorcy wypełniali ankiety, w których typowali firmy najbardziej wyróżniające się w działalności eksportowej. Listę kandydatów opracowano na podstawie danych z rankingów eksporterów, przygotowywanych przez redakcję. Można było także zgłosić własną kandydaturę wraz z uzasadnieniem.

W kategorii najdynamiczniejsze wejście na rynek zagraniczny firma DRUTEX okazała się bezkonkurencyjna. Za swoje prężne działania na wielu rynkach, DRUTEX otrzymał również wyróżnienie lidera eksportu.

- DRUTEX obecny jest na większości rynków europejskich. Sprzedajemy swoje produkty również w USA, Meksyku, Australii czy na Bliskim Wschodzie. Dzięki dynamicznie rozwijającej się sieci sprzedaży składającej się z ponad 3000 partnerów handlowych na całym świecie, rośniemy w siłę. Jednocześnie inwestujemy w nasze moce produkcyjne. Pod koniec zeszłego roku uruchomiliśmy pierwszy etap naszego Europejskiego Centrum Stolarki, a w pierwszym kwartale 2016r. oddamy do użytku kolejną halę produkcyjną o powierzchni ponad 25 tys. m2, dzięki czemu będziemy mogli działać jeszcze odważniej. Popyt na nasze produkty wciąż rośnie, a my szybko zwiększymy swoje udziały w europejskim rynku stolarki. – powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.

Wręczenie nagród odbyło się podczas gali Klubu Eksportera. W wydarzeniu wzięli udział goście reprezentujący m.in.: Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Gospodarki, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, PARP, Pracodawców RP.

Źródło: DRUTEX
Foto: DRUTEX