Reklama

piątek, 18 grudnia 2015

Centaur polskiego eksportu do Włoch dla OKNOPLAST

Centaury polskiego eksportu
15 grudnia b.r., podczas gali w Ambasadzie RP w Rzymie, przedstawicielom polskich firm wręczono Centaury polskiego eksportu. Nagrody przyznano w uznaniu za najlepsze wolumeny eksportu w 2014r. W kategorii firm budowlanych wyróżniono markę Oknoplast. Polski producent stolarki otworowej uzyskał w 2014r. obrót o wysokości 480 mln złotych.

Nagrodę z rąk Pana Tomasza Orłowskiego, Ambasadora RP we Włoszech odebrał Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy Oknoplast.

- Nagroda Centaura polskiego eksportu, jest dla mnie bardzo cennym wyróżnieniem, przede wszystkim dlatego, że ten rynek jest szczególnie bliski mojemu sercu. Mógłbym w nieskończoność wymieniać jego atuty, jednak wśród najważniejszych wskażę mentalność Włochów, historię cywilizacji, a także jedną z najlepszych na świecie lokalną kuchnię i wino. Nie mogę również ominąć biznesowego waloru – Włochy to ogromny 60 mln rynek sprzedaży, który jest dla Grupy Oknoplast największym rynkiem eksportowym. Dziesięć lat temu Italia wydawała się być miejscem egzotycznym dla polskich firm, zwłaszcza tych z branży budowlanej. Jednak dla nas fakt ten nie był przeszkodą. Naszą strategię oparliśmy na 4 filarach: klientach, których chcemy pozyskać, najlepszym customer service, którego do tej pory nie widziała włoska ziemia, dostarczaniu najbardziej innowacyjnych produktów oraz mocnej komunikacji marketingowej. Obecnie nasze produkty dostępne są we Włoszech w blisko 700 punktach sprzedażowych, a rozpoznawalność brandu Oknoplast według badań osiągnęła 40 proc. – powiedział Mikołaj Placek.

Oknoplast swój sukces we Włoszech zawdzięcza wysokiej jakości produktom oraz przemyślanym działaniom marketingowym. Przedsiębiorstwo jest czołowym producentem stolarki otworowej w Europie. Na grupę Oknoplast składają się marki: Oknoplast, WnD i Aluhaus. Firma posiada prawie 2500 salonów sprzedaży w 10 krajach Unii Europejskiej, w tym blisko 700 na Półwyspie Apenińskim. Fundamentem przedsiębiorstwa są najwyższej jakości produkty i innowacje.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST