Reklama

piątek, 11 grudnia 2015

Okno balkonowe FGH-V Galeria

Okno balkonowe FGH-V Galeria to innowacyjny produkt, w którym otwarte skrzydła tworzą balkon. Górne skrzydło otwierane uchylnie do góry oraz dolne uchylane do przodu umożliwiają dostęp do wnęki balkonu.

Skrzydło przy uchyleniu o kąt od 0 – 45 stopni jest podtrzymywane przez mechanizm wspomagający, który pozwala na pozostawienie otwartego skrzydła w dowolnej pozycji w tym zakresie. Skrzydło górne otwieranie jest także obrotowo o 180 stopni i służy m.in. do mycia zewnętrznej strony szyby.

Boczne barierki ochronne zintegrowane są z dolnym skrzydłem i wysuwają się podczas jego otwierania. Przy zamkniętym skrzydle ukryte są pod oblachowaniem okna, więc nie ulegają zabrudzeniu i nie zakłócają estetyki dachu. Okno posiada wielopunktowy system zamykania, bez kostki ryglującej. Po przekręceniu klamki, skrzydło ryglowane jest w dwóch bokach ościeżnicy.

Dolne skrzydło jest wysuwane do przodu. Aby je zamknąć wystarczy zwolnić blokady znajdujące się przy barierkach na ościeżnicy. Zarówno górne jak i dolne skrzydło standardowo wyposażone są w bezpieczny pakiet P2 z wewnętrzną szybą laminowaną oraz zewnętrzną szybą hartowaną z powłoką łatwozmywalną.

Okno balkonowe Galeria wyposażone jest w automatyczny nawiewnik V40P zapewniający optymalną ilość świeżego powietrza w pomieszczeniu oraz oszczędność energii cieplnej. Okno wyposażone jest w system wzmocnienia konstrukcji topSafe (podwyższone bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe).

Okno balkonowe FGH-V Galeria

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO