Reklama

piątek, 1 stycznia 2016

Kolejny obiekt w systemach ALUPROF powstaje w Warszawie

Na bazie systemów aluminiowych ALUPROF w Warszawie powstaje nowoczesny budynek biurowy Proximo. Jest to kolejna imponująca realizacja, w której uczestniczy producent z Bielska-Białej.

Budowa obiektu biurowego Proxiomo w Warszawie powstaje z inicjatywy Rola Hines, autorem projektu jest Rolfe Judd, a Generalnym Wykonawcą została firma Hochtief Polska. W realizacji inwestycji przewidziano wykorzystanie wysokiej jakości, nowoczesnych systemów aluminiowych ALUPROF. Konstruktorzy opracowali wygląd bryły w oparciu o produkty: MB-SR50N HI+ – ściany słupowo-ryglowe o podwyższonej izolacyjności termicznej, MB-SR50N EFEKT – fasady półstrukturalne, dzięki którym można uzyskać efekt gładkiej szklanej ściany, MB-86SI – system okienno-drzwiowy, MB-DPA – systemy drzwi przesuwanych automatycznie i manualnie oraz MB-SUNPROF – żaluzje fasadowe. Dzięki nim elewacja obiektu będzie prezentować się bardzo efektownie.

Biurowiec Proximo będzie składał się z brył o futurystycznym kształcie. Oprócz oryginalnej kubatury, atutem obiektu jest lokalizacja w sąsiedztwie ścisłego centrum oraz dostępność komunikacyjna z uwagi na stację II linii metra. Budynek będzie miał głównie przeznaczenie biurowe, ale znajdą się w nim także powierzchnie do handlu detalicznego i usług oraz sale fitness. Parking podziemny pomieści aż 400 samochodów. Kompleks będzie legitymować się ponadto certyfikatem ekologicznym BREEAM na poziomie VERY GOOD.

Źródło: ALUPROF
Foto: ALUPROF