Reklama

czwartek, 24 marca 2016

Nakładki aluminiowe od QDS24 - nowoczesne wzornictwo drzwi podnoszono-przesuwnych

Drzwi podnoszono-przesuwne z nakładką aluminiową to nowoczesny sposób łączenia dwóch surowców – PVC i aluminium, dzięki którym możliwy jest dobór koloru ram oraz zachowanie podwyższonych właściwości termoizolacyjnych dużych, suwanych konstrukcji.

Nakładki aluminiowe stanowią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, tworząc niepowtarzalny wygląd zewnętrzny okna.


Piękne wewnątrz i na zewnątrz
Duże drzwi podnoszono-przesuwne to sposób na stworzenie kompozycji, która łączy wnętrze z otoczeniem. Przy wyborze odpowiednich przeszkleń należy kierować się względami estetycznymi oraz jakością wykonania. Dostępne w ofercie QDS24 systemy drzwi podnoszono-przesuwnych wyróżniają się funkcjonalnością oraz możliwością indywidualnej konfiguracji. Zabawa formą możliwa jest dzięki wykorzystaniu nakładek aluminiowych dostępnych w wielu kolorach. Odpowiedni dobór kolorystyki pozwala na dopasowanie drzwi podnoszono-przesuwnych do wyglądu elewacji.

Wytrzymałość aluminium, termoizolacja PVC
Nowoczesne przeszklenia PVC wyróżnia oryginalny wygląd oraz funkcjonalność. Bez wyspecjalizowanych zabiegów konserwacyjnych, jak w przypadku drewna, zachowują one wysokie parametry użytkowe przez długi okres. Działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, deszcz czy mróz mogą jednak prowadzić do zniszczeń zewnętrznej części ram. Aby temu zapobiec, można zdecydować się na rozwiązanie proponowane przez firmę QDS24, drzwi podnoszono-przesuwne z nakładką aluminiową. Dzięki niej możliwa jest zmiana zewnętrznego wyglądu panoramicznych przeszkleń przy zachowaniu komfortu użytkowania. Zwiększona grubość ścianek przy zastosowaniu nakładki zwiększa sztywność okna, co pozwala na montaż dużych przeszkleń, a sam metal chroni drzwi PVC przed niszczeniem powodowanym przez działanie warunków atmosferycznych. Ponadto, powierzchnię aluminiową cechuje łatwość w czyszczeniu.

Nakładki aluminiowe mogą być dostarczane w postaci gotowych do montażu ramek oferowanych ze spawanymi narożami z niewidocznymi łączeniami oraz z połączeniami zagniatanymi. Nakładki tworzą niezależną konstrukcję w stosunku do okna PVC. Montowane są przy pomocy zaczepów systemowych w końcowym procesie montażu (po zaszkleniu stolarki). Zapewnia to odseparowanie dwóch różnych materiałów. Nakładki są projektowane pod kątem pełnej zgodności z rozwiązaniami konstrukcyjnymi PVC.

O czym warto pamiętać?
Należy pamiętać, że wielkogabarytowe przeszklenia muszą być solidne oraz powinny wyróżniać się wysokim współczynnikiem przenikania ciepła. Odpowiednia termoizolacja, którą zapewniają drzwi podnoszono-przesuwne marki QDS24, zapobiega stratom ciepła i zapewnia korzystny mikroklimat we wnętrzach. Ponadto stabilność drzwi podnoszono-przesuwnych, którą zawdzięczamy głębokiej zabudowie oraz wysokim parametrom w zakresie statyki pozwala na tworzenie gabarytowych konstrukcji, które otworzą wnętrze na otoczenie.

Nakładki aluminiowe od QDS24 - nowoczesne wzornictwo drzwi podnoszono-przesuwnych

Źródło: QDS24
Foto: QDS24