Reklama

wtorek, 31 maja 2016

ALUPROF „Polskim Gepardem” tygodnika WPROST

ALUPROF S.A., producent systemów aluminiowych dla budownictwa został wyróżniony w rankingu „Polskie Gepardy” jako trzecia najszybciej rozwijająca się polska firma. Dziennikarze tygodnika WPROST, którzy opracowali zestawienie, analizowali dynamikę przychodów, rentowność sprzedaży oraz kapitałów własnych przedsiębiorstw.


Kolejna edycja plebiscytu „Polskie Gepardy” organizowanego przez „Wprost” wyłoniła 200 największych firm kontrolowanych przez polski kapitał. Pod uwagę brano spółki niefinansowe, które w 2015r. osiągnęły największy zysk netto.

Zwycięskie firmy wyróżniały się tempem wzrostu przychodów oraz efektywnością działań. Firma ALUPROF S.A. w tegorocznym zestawieniu uplasowała się na III miejscu. Jej przychody wzrosły o ponad 20 procent w stosunku do zeszłego roku, przekraczając 855mln zł. Był to rekordowy rok w historii spółki z Bielska-Białej.

ALUPROF S.A. w 2015r. zrealizował wiele kontraktów na dostawę systemów do najbardziej prestiżowych obiektów w Polsce, m.in. Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie czy biurowców Karolkowa Business Park w Warszawie.

Firma prężnie działa także na rynkach zagranicznych. Dzięki naszej technologii powstały m.in. biurowce Lexington Avenue i hotel LIC Marriot w Nowym Jorku. Referencje z rynków zewnętrznych są dla nas niezwykle istotne, bowiem za priorytet stawiamy sobie rozwój sprzedaży systemów aluminiowych na rynkach eksportowych – podsumowuje Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF S.A.

ALUPROF „Polskim Gepardem” tygodnika WPROST

Źródło: ALUPROF
Foto: ALUPROF