Reklama

poniedziałek, 9 maja 2016

Rolety dachowe – ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem

W okresie letnim, gdy pomieszczenia na poddaszu są najbardziej narażone na nagrzewanie się w wyniku działania promieni słonecznych, pomocne mogą okazać się rolety montowane w oknach połaciowych.

Funkcje rolety wewnętrznej
Rolety wewnętrzne oraz żaluzje plisowane dachowe, dostępne m.in. w ofercie firmy ANWIS, pełnią funkcję zaciemniającą oraz dekoracyjną. W oknach dachowych, zlokalizowanych od strony południowej, narażonej szczególnie na nasłonecznienie, warto zainstalować rolety zaciemniające. Zapewniają one prawie całkowite zaciemnienie, a tym samym redukują nagrzewanie się wnętrza. Przykładem takiego produktu z oferty ANWIS jest roleta Fantazja Premium. Prowadnice boczne i kaseta osłaniająca ograniczają do minimum przenikanie światła. Kontrolę nad dopływem promieni słonecznych umożliwia mechanizm samohamujący, dzięki któremu możliwe jest ustawienie rolety na dowolnej wysokości (pełne oświetlenie wnętrza, półmrok, całkowite zaciemnienie).

Co ważne, opuszczanie oraz zwijanie rolety nie wiąże się z koniecznością zamykania okna. Płynne prowadzenie tkaniny możliwe jest przy uchylonym skrzydle, a łączenie ultradźwiękowe prowadników z tkaniną, zabezpiecza ją przed wypadaniem z prowadnic bocznych. Możliwość sterowania roletą przy pomocy sztycy sprawia, że jest to znakomite rozwiązanie do okien dachowych, do których z uwagi na wysokość ich umiejscowienia, dostęp może być utrudniony.

Żaluzje plisowane
Ciekawym produktem z oferty ANWIS jest żaluzja dachowa plisowana. Idealnie nadaje się do okien w kształcie półkola, trapezu czy trójkąta. Sprawdzi się również w przeszklonych konstrukcjach dachowych. Wyposażenie żaluzji w mechanizm sterowania elektrycznego podnosi funkcjonalność i komfort obsługi.
Rolety i żaluzje dachowe ANWIS to produkty znajdujące zastosowanie w każdego rodzaju oknach dachowych: drewnianych oraz z PVC. Ich podstawową funkcją jest kontrolowanie ilości wpadającego do wnętrza światła naturalnego, ale dzięki szerokiej gamie kolorów, wzorów nadadzą przy okazji nowoczesny i stylowy wygląd każdemu wnętrzu na poddaszu.


Źródło: ANWIS
Foto: ANWIS