Reklama

wtorek, 23 sierpnia 2016

Przesłony zewnętrzne – funkcjonalne i dekoracyjne

Dzięki nowoczesnym roletom zewnętrznym, żaluzjom fasadowym czy też efektownym roletom Screen nie tylko odgrodzimy wnętrze domu od środowiska zewnętrznego czy też będziemy mieli kontrolę nad nasłonecznieniem wnętrz, ale zyskamy także ciekawie prezentującą się fasadę.

Oferta firmy ANWIS obejmuje zarówno rozwiązania przewidziane do montażu na oknach o standardowych wymiarach, jak i na wielkogabarytowych przeszkleniach. Realizacja produktów pod indywidualne zamówienie stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne oraz dopasowanie produktu do niestandardowych wymiarów okna.

Rozwiązanie dopasowane do funkcji
Zabezpieczenie wnętrza przed włamaniem zapewnią zewnętrzne rolety elewacyjne, podtynkowe i naokienne. Do zalet tego typu rozwiązań należy ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz dobra termoizolacja. Wypełnienie profili rolet pianką poliuretanową, wpływa na bardzo dobre parametry izolacyjności akustycznej oraz termicznej. Opuszczenie rolet w zimie chroni przed ucieczką ciepła z nagrzanego pomieszczenia, natomiast w okresie letnim nie pozwala, aby do wnętrza przenikały promienie słoneczne, powodując nagrzewanie się pomieszczeń.

Ochronę przeciwsłoneczną oraz utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń zapewnią rolety zewnętrzne Screen. Zastosowany do produkcji rolet materiał zawierający w składzie włókna szklane oraz PCV sprawia, że są one nie tylko łatwe do utrzymania w czystości, ale również odporne na działanie warunków atmosferycznych. Rolety screenowe, wyposażone w skrzynkę ekstrudowaną zapewniającą uzyskanie dużych gabarytów rolety, stanowią dobre rozwiązanie do nowoczesnych obiektów, z wielkogabarytowymi przeszkleniami.

W budynkach z dużymi oknami sprawdzą się ponadto żaluzje fasadowe. Ich instalacja nie tylko wpłynie na wizualny efekt fasady, ale zapewni także ochronę przed działaniem promieni słonecznych. Aluminiowe żaluzje fasadowe są na tyle ciekawym rozwiązaniem, iż nie zachodzi konieczność stosowania wewnętrznych przesłon okiennych.

Dekoracyjność przesłon zewnętrznych
Efektowne tafle szkła, sięgające od podłogi, aż po sufit, wymagają równie efektownych osłon. Oryginalny efekt zyskamy dzięki wykorzystaniu żaluzji fasadowych lub rolet screenowych. Znakomicie komponują się one z materiałami stosowanymi w nowoczesnym budownictwie. W przypadku żaluzji efekt wizualny wzmocniony może zostać poprzez ustawienie lameli pod odpowiednim kątem. Z kolei właściwości zastosowanych w roletach Screen tkanin zapewnią komfort optyczny we wnętrzu.

Na dekoracyjność produktów ANWIS wpływ ma nie tylko wzornictwo, ale także wysoka jakość stosowanych do ich produkcji tkanin, komponentów i systemów przesłon okiennych.


Źródło: ANWIS
Foto: ANWIS