Reklama

wtorek, 27 września 2016

Renowacja budynków zabytkowych - okno Avantgarde Renovo od Dobroplast

Wymiana okien stanowi jeden z poważniejszych i mocno ingerujących w konstrukcję budynku remontów. Zadanie to jest szczególnie trudne w przypadku obiektów zabytkowych, które wymagają ostrożności, a naruszenie czy zmiana elewacji oraz wnęki okiennej jest niekiedy niemożliwa. Jak w takich sytuacjach poradzić sobie z wymagającymi wymiany nieszczelnymi oknami? Firma Dobroplast do tego typu zadań opracowała system okien renowacyjnych Avantgarde Renovo.

Okna to element, który poddawany działaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych, zwłaszcza w przypadku okien drewnianych, prędzej czy później będzie wymagał wymiany. Nie zawsze ich naprawa jest możliwa, a biorąc pod uwagę stale rosnące ceny energii
i ochronę środowiska, coraz częściej skłaniamy się w stronę nowoczesnych systemów okiennych o energooszczędnych właściwościach. Wymiana stolarki wiąże się jednak zazwyczaj z koniecznością wykucia starej ościeżnicy i wbudowania nowej, co spowodować może uszkodzenie elewacji czy chociażby ościeży. W tym momencie stajemy przed problemem znalezienia rozwiązań, które pozwolą na bezpieczną wymianę okien bez nadmiernej ingerencji w konstrukcję w obiektach już wykończonych, a zwłaszcza tych zabytkowych. Z pomocą przychodzi tu propozycja firmy Dobroplast – okno renowacyjne Avantgarde Renovo. Jest to system ramy renowacyjnej, który umożliwia montaż nowych okien bez konieczności demontażu starych ram drewnianych. W ten sposób unikamy ryzyka, że prace monterskie spowodują uszkodzenie elewacji lub zmianę wyglądu fasady, co w przypadku kamienic lub dworków podlegających pod ochronę konserwatora zabytków mogłoby nieść za sobą poważne konsekwencje.

Nowoczesna renowacja
System renowacyjny Avantgarde Renovo firmy Dobroplast opracowano tak, aby zapewnić wszystko co osiągamy wymieniając stolarkę na nowoczesne okna o wysokich parametrach użytkowych, przy jak najmniejszej ingerencji związanej z montażem. Wyposażony jest on w specjalnie ukształtowany kołnierz, który zakrywa stare elementy. Kołnierz dostępny jest w dwóch szerokościach – 36 i 65mm, dzięki czemu dopasujemy z łatwością model do własnych potrzeb. Dodatkowo, obniżona wysokość ramy powoduje, że pomimo pozostawienia starej ościeżnicy, nie odczuwamy znaczącego zmniejszenia powierzchni szklenia. Co więcej, zastosowanie takiego systemu nie wpływa na estetykę okna, gdyż rama renowacyjna Avantgarde Renovo firmy Dobroplast posiada profil maskujący, który tworzy opaskę po wewnętrznej stronie zamontowanego okna. Taką listwę maskującą można opcjonalnie zamocować na zewnątrz. Ramę renowacyjną można stosować w połączeniu zarówno ze skrzydłem prostym, jak i półzlicowanym. Bogata kolorystyka pozwala łatwo dopasować odpowiedni model do stylu budynku. Avanatgarde Renovo dostępne jest w klasycznym, białym kolorze, jak również szerokiej gamie oklein drewnopodobnych. Ciepły profil, dobry pakiet szybowy i dodatkowa szczelność dzięki uszczelkom EPDM, zapewniają uzyskanie odpowiedniej ochrony przed nadmiernymi stratami ciepła.

Konieczność wymiany okien w wykończonych czy zabytkowych budynkach nie musi już dłużej spędzać snu z powiek. System renowacyjny Avantagarde Renovo firmy Dobroplast sprawia, że montaż nowych okien nie wymaga skomplikowanych prac, kucia i niszczenia elewacji, a my w prosty sposób uzyskamy ciepłe i szczelne okna.

Źródło: Dobroplast
Foto: Dobroplast