Reklama

czwartek, 29 września 2016

Systemy równolegle i uchylno-przesuwne: korzyści w produkcji seryjnej

Roto ogłasza nową erę w zakresie systemów przesuwnych. 15 listopada 2016r. specjalista od okien i drzwi wdroży do oferty uniwersalne okucie, umożliwiające stosowanie systemów równolegle i uchylno-przesuwnych w wydajnej produkcji umożliwiającej redukcję nakładów. Konstrukcja, produkcja i dostawy znajdują się teraz w zakresie własnych kompetencji Roto.


Najważniejszą korzyścią, jako Patio Alversa przynosi klientom, jest trwała redukcja kosztów produkcji, magazynowania i logistyki. Jest ona możliwa dzięki zastosowaniu we wszystkich czterech oferowanych wariantach tego samego zestawu elementów: uniwersalnego obwodu ryglującego okucia, uniwersalnej klamki i modułowego systemu przesuwnego. Tę koncepcję spójnego systemu trafnie ujmują dwa słowa: „Minimalny. Uniwersalny”.

Nowością w branży jest według Roto zastosowanie takiego samego obwodu ryglującego okucia w wszystkich wariantach. W jego skład wchodzą sprawdzone w milionach produktów komponenty „NT” (PVC, drewno) i „AL.” (aluminium). Umożliwiają one szybką obróbkę na linii produkcyjnej i nie wymagają przestawiania urządzeń czy sposobu okuwania. Poza tym – podobnie jak cały system – znacząco redukują ilość wymaganych części, przez co znacznie ułatwiają magazynowanie.

To samo odnosi się do drugiego elementu systemu – uniwersalnej klamki. Zastosowanie linii „Line” i „Swing” dostępnych we wszystkich standardowych kolorach oznacza zmniejszenie bazy danych i uproszczenie zarządzania nią. Ta zaleta cechuje całą rodzinę produktów.

Trzecią cechą charakterystyczną Patio Alversa jest modułowy system przesuwny. Łączy on elementy z asortymentu okuć „NL” i „AL.”, takie jak zasuwnice i narożniki, z komponentami „Patio”: wózki, nożyce ślizgowe i zestawy prowadnic. Dopasowane do siebie komponenty i ujednolicone etapy pracy umożliwiają prosty i szybki montaż. Dzięki elastycznej wymianie poszczególnych komponentów można dokonać podczas montażu szybkich zmian między systemami równolegle i uchylno – przesuwnymi, z różnymi sposobami wentylacji włącznie. Po raz pierwszy zasada ta obejmuje równie system równolegle przesuwny z wentylacją w pozycji uchylnej.

Uniwersalność nowego produktu odnosi się też do jego zastosowania. Sprawdzi się on w oknach lub drzwiach balkonowych jako przejście na taras lub balkon, w ogrodach zimowych i przeszklonych werandach, w biurach, gabinetach oraz kuchniach. Na życzenie można też wyposażyć je w zabezpieczenia antywyważniowe, takie jak zaczepy i klamki z kluczem, zapewniające skuteczną ochronę przed włamaniem. Roto podkreśla, że systemy równolegle przesuwne dodatkowo zwiększają komfort użytkowania.

Wariant „KS” to system uchylno – przesuwny z wentylacją w pozycji uchylnej, „PS” to system równolegle przesuwny z mikrowentylacją lub bez. Pod nazwą „PS Air” kryje się system równolegle przesuwny z wentylacją w pozycji uchylnej. Natomiast wariant „PS Air Com” łączy system równolegle przesuwny z wentylacją w pozycji uchylnej, którą komfortowo i automatycznie steruje się przez przekręcenie klamki do odpowiedniego położenia. Dzięki temu zamykanie skrzydła o masie do 200 kg jest łatwe i wygodne.

Do całego systemu Patio stosowane są standardowe profile okienne z drewna, PVC lub aluminium, jak również cztery identyczne narożniki do zasuwnic ze środkowym/ zmiennym osadzeniem klamki. Wygodne umieszczenie nożyc ślizgowych w prowadnicy umożliwia również szybki i bezpieczny montaż na zacisk. Łatwa regulacja wysokości wózka okazuje się pod wieloma względami korzystna w praktyce. Zakres regulacji od -2 do +6 mm nie wymaga przesunięcia prowadnicy w przypadku lekkich skrzydeł, a gwint zabezpieczony przed nadmiernym przykręceniem i wyciągnięciem zapobiega uszkodzeniom skrzydeł oraz sprawia, że nie ma konieczności ich podnoszenia czy odciążania. Duże odstawienie skrzydła umożliwia wykorzystanie większych głębokości profili, np. w ciężkich oknach energooszczędnych z potrójnym szkleniem, w systemach z okładzinami aluminiowymi, a także użycie klamek zewnętrznych.

W momencie wprowadzenia na rynek Patio Alversa dysponować będzie wszystkimi niezbędnymi certyfikatami. Roto podkreśla, że „kompleksowe i zakończone powodzeniem testy również potwierdzają, iż nasi klienci od samego początku będą mieli do dyspozycji innowację w 100% gotową do wprowadzania na rynek”.


Źródło: ROTO
Foto: ROTO