Reklama

środa, 19 października 2016

Zasłony panelowe Panel Track firmy ANWIS

Osłony okienne wewnętrzne już od dawna przestano traktować jako rozwiązania służące wyłącznie regulacji natężenia światła docierającego z zewnątrz. Różnorodność dostępnych wzorów i kolorów oraz materiałów, z jakich są wykonywane, sprawia, że jest to jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych. Oryginalnym i eleganckim zwieńczeniem wnętrza są zasłony panelowe Panel Track, które znajdziemy w ofercie firmy ANWIS.

Zasłony panelowe Panel Track firmy ANWIS to designerska alternatywa dla innych rozwiązań stosowanych jako okienne przesłony wewnętrzne: rolet, żaluzji, verticali. Z powodzeniem zastępują klasyczne firany oraz zasłony. Idealnie sprawdzą się w przypadku dużych przeszkleń, ograniczając nadmierne nasłonecznienie pomieszczeń i nadając wnętrzu eleganckiego charakteru. Są dekoracyjnym dopełnieniem pomieszczeń zarówno mieszkalnych, jak i biurowych czy hotelowych. Podkreślą styl, w jakim urządzony został salon, gabinet, również pokój dziecięcy.

Nadają się do dekoracji ścian oraz do tworzenia ścianek działowych. To oryginalny sposób podziału przestrzeni w tych miejscach, w których ustawienie tradycyjne ścianki działowej z różnych powodów nie jest możliwe.

Wzory i kolory
Znajdujące się w ofercie firmy ANWIS zasłony panelowe mogą być jednobarwne lub z nadrukowanym wzorem, dzięki temu każdy znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie. W palecie barw Panel Track znajdują się modne szarości, uniwersalne biele, nadające szyku zielenie czy ożywiające wnętrze czerwienie oraz żółcie. Znajdziemy także eleganckie brązy, a dla lubiących mocne akcenty – czernie. Tkaniny mogą być idealnie gładkie lub o widocznym splocie. Różne są także właściwości oferowanych tkanin. W miejscach mocnego nasłonecznienia sprawdzą się zasłony Panel Track wykonane z tkaniny zaciemniającej, natomiast jako dekorację możemy zastosować panele wykonane z tkaniny transparentnej.

Ciekawe efekty uzyskuje się poprzez zestawienie paneli, różniących się między sobą kolorystycznie, np. w barwach kontrastujących.

Łatwy montaż
Zasłony Panel Track ANWIS to zachodzące na siebie duże pasy tkaniny, które są zawieszone na górnej szynie. Dzięki temu, że szyny mogą być montowane do sufitu, ściany lub wnęki okiennej można je wpasować do niemal każdej przestrzeni. W zależności od wielkości przeszklenia szyna górna wyposażona jest w 2 do 5 torów, umożliwiających przesuwanie się paneli w poziomie. Rozwiązanie to pozwala na przesłonięcie okna lub wnęki o minimalnej szerokości 850 mm, natomiast maksymalna szerokość, przy zastosowaniu 5 torów wynosi 4850 mm. Jeżeli jednak do zasłonięcia mamy większą powierzchnię należy zdecydować się na wybór rozwiązania sterowanego dwustronnie, które wyposażone jest w 6 lub 8 torów. Maksymalna szerokość przesłonięcia, jaką wówczas otrzymamy, wynosi 8 metrów.

Panel Track mogą być sterowane ręcznie lub elektronicznie. Napęd sterowany pilotem lub włącznikiem umieszczonym na ścianie sprawdzi się wówczas, gdy zainstalowanych jest kilka przesłon. Napędy wyposażone są także w funkcję programowania, co pozwala na ustawienie czasu, w którym przeszklenie zostanie automatycznie zasłonięte lub odsłonięte.


Źródło: ANWIS
Foto: ANWIS