Reklama

czwartek, 8 grudnia 2016

Pierwszy ciepły HS na rynku

Dodają budynkowi elegancji, pomagają doświetlić wnętrze. Takie są drzwi podnoszono-przesuwne – coraz częściej wybierane przez inwestorów. Firma Internorm opracowała rozwiązanie, dzięki któremu nie ma już mowy o stratach ciepła w chłodniejszych porach roku. Drzwi HS-330 to pierwsze ciepłe drzwi podnoszono-przesuwne na rynku. Produkt ma także niespotykany dotąd design – ich aluminiowy mechanizm schowany jest wewnątrz framugi.

Przeszklenia wielogabarytowe powoli stają się obowiązującym standardem. W projektach nowoczesnych domów, architekci coraz częściej uwzględniają przeszklone drzwi, które nierzadko zajmują powierzchnię całej ściany. Wydaje się to idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących widok za oknem i rozświetlone pomieszczenia. Ale czy możliwe jest stworzenie szklanych drzwi, które nie tylko będą funkcjonalne i estetyczne, ale i odpowiednie do budownictwa pasywnego? Inżynierowie firmy Internorm udowadniają swoim produktem, że jest to możliwe.

Dla kochających przestrzeń
Drzwi podnoszono-przesuwne to świetna propozycja dla osób, którym marzy się szczególna unifikacja wnętrza domu z naturą i optyczne powiększenie pomieszczenia. Większy dopływ światła nie tylko ożywi salon czy kuchnie, lecz także doda im blasku i przestronności.

Profil skrzydła w drzwiach HS-330 jest praktycznie niewidoczny, dzięki czemu niemal zaciera się granica między pomieszczeniem, a jego naturalnym otoczeniem – mówi Marcin Ksokowski, Dyrektor Zarządzający IFTM INTERNORM.

Drzwi HS-330 można wyposażyć w zewnętrzne żaluzje lub rolety, które przez wzgląd na znaczną powierzchnię, latem mogą przynieść ulgę i komfort. Pomimo dużej wagi skrzydła, które osiąga nawet do 400 kg, drzwi są bardzo lekkie w otwieraniu. Dzięki specjalnej prowadnicy ukrytej wewnątrz ramy, bez problemu mogą je przesunąć nawet dzieci czy osoby niepełnosprawne.

Idealne do budownictwa pasywnego
Jako jedne z nielicznych, drzwi HS-330 mogą pochwalić się certyfikowaną izolacyjnością cieplną Uw do 0,67 W/m2K. Zatem z powodzeniem można stosować je w energooszczędnych domach pasywnych.

Zastosowana w nich technologia progów z włókna szklanego (Uf=1,29W/m2K) w połączeniu z seryjnym potrójnym oszkleniem dodatkowo maksymalizuje termoizolację. Ta właściwość bezpośrednio wpływa na mniejsze koszty związane z ogrzewaniem i remontami, co niezwykle istotne, gdyż około 25-30% ciepła ucieka właśnie przez okna i drzwi. Ponadto, opatentowany system oszklenia elementów stałych umożliwia wymianę szyb przy całkowicie zatynkowanej ościeżnicy. Drzwi można także połączyć z przeszkleniem stałym i narożnikami szklanymi.

Duet doskonały – drewno i aluminium
Kluczowy w konstrukcji drzwi HS-330 jest przede wszystkim dobór materiałów. Złotym środkiem stało się tu połączenie drewna i aluminium, w sposób maksymalnie czerpiący z ich pozytywnych właściwości, a ograniczający wady. Aluminium jako tworzywo lekki i trwałe ułatwiło wykonanie drzwi o imponujących gabarytach. Dodatkowo jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne i prawie nie trzeba go konserwować. Zapewnia także dużą dowolność w doborze kształtów i kolorów. Wszystkie te cechy zaważyły na tym, że zastosowano go od zewnętrznej strony. Z kolei drewno, które jest materiałem nie tak odpornym na czynniki atmosferyczne, ale za to doskonale izoluje ciepło użyto od wewnątrz. Jego przyjazna estetyka dodatkowo potęguje wrażenie ciepła w domu.

Design na najwyższym poziomie
Stylowa architektura sprawia, że wymagania co do designu drzwi są coraz większe. Choć od lat standardem w produktach Internorm jest używanie zawiasów niewidocznych z zewnątrz, teraz podobna zasada znalazła zastosowanie także we wrębie okna. Tym sposobem system okuć w drzwiach HS-330 nie posiada żadnych widocznych elementów technicznych w ościeżnicy. W komorach profilu skrzydła, klapki ryglujące są połączone w niewidoczny sposób, co gwarantuje drzwiom bardzo elegancki wygląd.

Tym razem inżynierowie Internorm postawili na kanciaste kształty wąskich profili, które są mariażem współczesnej mody z klasyka. Drzwi HS-330 zaprojektowano z dbałością o każdy, nawet najmniejszy, szczegół natury estetycznej. Produkt daje możliwość zatynkowania drzwi z trzech stron. Oznacza to, że w elemencie bocznym widoczna pozostanie tylko szyba.

Źródło: INTERNORM
Foto: INTERNORM