Reklama

wtorek, 21 listopada 2017

Plenerowe prezentacje szkieł architektonicznych – Guardian SunGuard® Days

Guardian Glass, lider w produkcji szkła typu float, zorganizował niedawno cykl spotkań plenerowych, podczas których zaprezentowane zostały najnowsze produkty w ofercie firmy. Prezentacje odbyły się pięciu miastach Polski i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony architektów, jak i partnerów biznesowych.

Walory szkła fasadowego najlepiej jest poznawać w naturalnym świetle i w otoczeniu, w którym będzie ono w rzeczywistości pełnić swoją rolę. Firma Guardian Glass, mając to na względzie zorganizowała pod koniec sierpnia cykl plenerowych spotkań, podczas których przedstawiła zalety najnowszych, wysokoselektywnych szkieł przeciwsłonecznych Guardian SunGuard® SuperNeutral™ oraz SunGuard® eXtra Selective. Oba te produkty gwarantują bardzo neutralny wygląd i wysoką przepuszczalność światła, przy jednocześnie wysokiej ochronie przeciwsłonecznej. Warto podkreślić, że szkła z linii SunGuard® eXtra Selective to jedne z produktów o najwyższej selektywności, czyli stosunku przepuszczalności światła do współczynnika przenikania energii słonecznej, dostępne na rynku. Dzięki ich zastosowaniu można znacząco wpłynać na bilans energetyczny budynku, obniżając koszty ogrzewania, klimatyzacji czy sztucznego oświetlenia.

Dzięki wykorzystaniu profesjonalnej naczepy do transportu szkła, możliwe było zaprezentowanie na zewnątrz, przy naturalnym świetle wyjątkowo dużych formatów przeszkleń. Odwiedzający mogli w ten sposób doskonale zobaczyć, jaki efekt wizualny uzyskuje się poprzez naniesienie powłoki na szkło odbarwione, a przede wszystkim, jak zmienia się jej wygląd w zależności od użytego szkła bazowego w zespoleniu ze szkłem termoizolacyjnym czy laminowanym. Spotkania stanowiły również bardzo dobrą okazję do bezpośredniej rozmowy z ekspertami Guardian, którzy służyli fachową wiedzą i udzielali odpowiedzi na liczne pytania dotyczące dostępności, parametrów technicznych i możliwości zastosowania szkieł architektonicznych Guardian.

Prezentacje odbyły się w Warszawie, Poznaniu, Katowicach Krakowie oraz we Wrocławiu i w każdym z punktów zgromadziły duże grono zainteresowanych osób.

Więcej na temat szkła Guardian SunGuard znajduje się na www.sunguardglass.com.
Bogata oferta szkieł przeciwsłonecznych Guardian SunGuard daje wybór zróżnicowanej estetyki i właściwości oraz otwiera szerokich możliwości pracy z ich wykorzystaniem. Na stworzonej niedawno platformie internetowej www.guardian-inspiration.com architekci mogą znaleźć mnóstwo projektów z wykorzystaniem szkła i skorzystać z wielu kreatywnych inspiracji oraz nowych pomysłów.


Źródło: GUARDIAN
Foto: GUARDIAN