Reklama

poniedziałek, 18 listopada 2019

Sam stwórz swoje okna

Okna salon - fasada
Budując dom, chcemy aby każdy jego element był dokładnie taki, jak sobie wymarzyliśmy – począwszy od usytuowania działki, poprzez styl budynku, materiały budowlane, aż po detale wykończeniowe... Niewiele osób jednak wie, że dopasować do swoich potrzeb można również stolarkę okienną. I mowa tu nie tylko o wyborze gotowych okien, ale wręcz stworzeniu takich modeli, które doskonale spełnią nasze potrzeby.


Dostępna na rynku oferta stolarki okiennej i drzwiowej jest dziś bardzo bogata. Do wyboru mamy okna drewniane, PVC i aluminiowe w wielu wzorach i kolorach. Wersje o standardowych parametrach i wyróżniające się ponadprzeciętną izolacyjnością...

Niewiele osób zdaje sobie natomiast sprawę, że zamawiając stolarkę PVC np. z oferty MS więcej niż OKNA, możemy wybierać nie tylko z opcji już gotowych i zamkniętych. Możemy sami konfigurować różne elementy stolarki tak, by jej funkcjonalność doskonale spełniała nasze potrzeby i była kompatybilna ze specyfiką budynku. I nie dotyczy to jedynie rozmiarów okien czy wyglądu profili – ich kształtu, koloru czy wzoru. Obecnie decydować możemy również m.in. o rodzaju zastosowanego pakietu szybowego, progów i ramek międzyszybowych, a także typie okuć i klamek czy obecności dodatkowego wyposażenia w postaci systemów inteligentnych, nawiewników i elementów podnoszących bezpieczeństwo. Możemy więc okna spersonalizować.

- Wybierając odpowiednie elementy to użytkownik może dziś zdecydować jakie parametry będzie ostatecznie miało okno w zakresie np. izolacyjności cieplnej czy akustycznej. To znaczy w jakim stopniu będzie ono chroniło dom przed ucieczką ciepła, albo dobiegającym z zewnątrz hałasem. Decydując się na szyby z określonymi parametrami przepuszczalności światła – będzie miał z kolei wpływ na doświetlenie pomieszczeń. Zamawiając zaś opcjonalne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo np. okucia i szyby antywłamaniowe, klamkę z mechanizmem Secustic, albo połączone z systemem alarmowym czujniki wykrywające otwarcie okna – znacząco utrudni zadanie włamywaczom i zabezpieczy się przed nieproszonymi gośćmi – wyjaśnia Artur Głuszcz, dyrektor ds. produkcji MS więcej niż OKNA.

Dostępnych opcji jest naprawdę wiele. Dlatego kupując okna warto skorzystać z usług dobrego, profesjonalnego dystrybutora, który doradzi nam w wyborze najkorzystniejszych rozwiązań.

Okna w kuchni

Źródło: M&S
Foto: M&S